Jazyk
Měna
0
Alex Sedláčková
Alex Sedláčková

Jednou dostala k narozeninám svou vlastní doménu a od té doby se její život ubíral jasným směrem… Alex Sedláčková se po vystudování oboru podnikání a administrativa definitivně rozhodla věnovat blogu a sociálním sítím na plný úvazek. A byla to sázka na šťastnou kartu – dělá, co ji baví a lidi zase baví ona!

Alex začala svůj život sdílet veřejně skrze Instagram v roce 2014. O rok později přidala do svého portfolia blog alexanderplatz.cz, na kterém se, jak sama říká, mohla více rozepsat a zaměřit na její oblíbená témata. „K prvnímu článku jsem se odhodlávala asi půl roku. A pak jsem napsala za den rovnou tři! Byla jsem v té době nakloněná celkem šíleným nápadům… V prvním postu jsem předváděla svou nově nabarvenou hlavu. Šlo o růžový přeliv, překvapivě na to byly naprosto skvělé ohlasy,“ vypráví Alex se smíchem o svých bloggerských začátcích. Brzy poté byla se umístila v anketě Blogerka roku – tím se dostala do povědomí širšího publika. Potom už vyhrávala jednu cenu za druhou, začala spolupracovat s velkými světovými značkami a objevovala se v čím dál tím více kampaních.

Copy writter, content creator, graphic designer, project manager, PR manager… Nebojte, nepresměrovali jsme vás na portál jobs.cz – to já jen vypisuji, jaké pozice Alex každodenně zastane. Vypadá to na několik full-time jobů! “Hodně lidí nerozumí tomu, co dělám. Chápu, že vidí jen to hezké, co sdílím, ale jen o tom to opravdu není… Moje práce vyžaduje mimo tvorby obsahu také hodně plánování, administrativy, psaní a editování. Nemám prázdniny, nemám svátky, ale vyhovuje mi to tak, miluju svůj život bez stereotypů.“ Sociální sítě jsou sice její obživou, má ale pevně nastavené hranice, za které by nešla. “Nikdy by mě nenapadlo dělat reklamu na něco, co není v souznění s mojí osobou. Hubnoucím tabletám nebo bělícím pastám říkám ne. Naopak ráda podpořím menší značku, která mi sice nemůže nabídnout finanční hodnocení, zato mě baví její příběh, produkty a komunikace,” říká Alex, když se bavíme na věčné téma spolupráce. Naprosto jistá si je i v tom, co chce skrze sítě říci a jaký pocit mají její příspěvky navodit. “Když mám tu možnost, chci dělat dny lepší. Snažím se vždy vysílat pozitivní náladu, i přesto, že i u mě není vždy vše jen růžové.” 

Alex Sedláčková
Alex Sedláčková

Celý svůj studentský život strávila na ekonomicky zaměřených školách, i když jí to vždy táhlo spíše k umění a kreativním oborům. Jako malá navštěvovala nejrůznější umělecké školy a kurzy kresby. „Myslím, že jsem v průběhu života přetavila mou vášeň pro kresbu do módy, kde jsem se mohla kreativně vybít.“ Právě móda, je jedno z témat, pro které ji tolik lidí sleduje. Sama o sobě říká, že je módní chameleon. Jestli Alex sledujete, určitě chápete proč. Nepřehlédnutelný rukáv z kérek doplní romantickými šaty z bílé krajky. A další den si to naopak brázdí ulicemi v obřím koženém křiváku a merchi své oblíbené kapely. Cítí se dobře v obou polohách, k netradičním kombinacím chce povzbuzovat i své sledující. “Snažím se skrze Instagram slečnám říci, že mohou a dokonce by měly vystoupit ze své komfortní zóny a zkusit něco nového, neobvyklého…” Jako dlouholetá fanynka musím říct, že Alex prostě umí nosit všechno. Za ta léta jsem na ní viděla snad vše – malé černé, velké večerní, teplákové kraťasy a sportovní legíny, podpatky, tenisky i martensky. Nemůžu se rozhodnout, co jí sedí víc. Mimochodem její tetovačky jsou inspirovány hudbou, na které vyrůstala. „Hard-rock, pop-rock a rock. To byla hudba, kterou jsem žila, její vliv je na mě viditelný doteď,“ říká Alex.

Jí naopak inspirují zákulisí módních značek, filmové kostýmní výpravy a staré fotografie. “V pubertě jsem se děsně chtěla odlišit - dělala a nosila jsem přesně to, co moje maminka nechtěla. Teď s obdivem prohlížím její staré fotky a doufám, že po ní všechny ty krásné kousky zdědím.” Fascinace vintage kousky naznačuje i její pozitivní přístup k secondhandové módě. “Nechtěla bych, aby se z udržitelnosti stal pomíjivý trend, měl by to být přístup ke konzumaci čehokoliv, který by ideálně přijal za své každý,” říká a ukazuje mi dvacet let staré boty po svojí mamince. “Ona byla fashion guru, tyhle boty jsou momentálně mým nejoblíbenějším kouskem v šatníku,” dodává.   

U nás se Alex zamilovala do šedé Aliciji, na jejíž konto říká: “Baví mě její tvar a minimalistický look, ale i netradiční barva. Vidím, že půjde krásně k jeansům i k šatům. Tahle kabelka je variabilní a nadčasová, vím, že mě bude bavit nejednu sezonu!”


autor: Adela Šponerová

photo: Ivan Kašša

Proč právě my
Navrženo v Česku
Tradičně vyrobeno v Itálii
Jedinečnost a osobní přístup
Nadčasovost barev a tvarů