Jazyk
Měna
0
ELIŠKA CHOMISTEK
ELIŠKA CHOMISTEK

Kdyby žila v 70. letech v New Yorku, chodila by do vyhlášeného klubu Studio 54. A byla by tam ta největší star. Mixovala by totiž šaty s leopardími potisky, které oblékala Dianne Von Furstenburg, se saky s vycpanými rameny, jako je nosila Bianca Jagger. A netradiční outfit by určitě doplňila koženými cowboy boots - přesně jako princezna Diana. Její vkus je směsicí všech módních stylů, a přesto to vše dohromady prostě hraje. „Miluji maximalismus, který se ale vždy snažím odlehčit nějakým basic kouskem,” říká Eliška Chomisteková.   


O jejím životě, práci, vášních a snech se dočtete na následujících řádcích.

Narodila se na Slovensku, kde prožila dětství v přírodě. „Cítím se jako cowboy girl. Tohle spojení pro mě symbolizuje přírodu, zvířata, volnost a nespoutanost - a to jsou pro mě jedny z nejdůležitějších veličin,” vysvětluje, proč si sama říká právě cowgirl. „A znamená to pro mě také hezké kožené boty,” dodává Eliška se smíchem. Po studijích v Bratislavě procestovala svět. Žila a studovala v Mexiku i Austrálii, nakonec se ale usadila v Praze. Módu nikdy nestudovala, není ani zaměstnaná v módním průmyslu (a ani to neplánuje), přesto je často přizývána k spolupracím na módních projektech - LaFormela, Odivi, Loro Oro - těm a dalším pravidelně pomáhá s projekty. 

ELIŠKA CHOMISTEK
ELIŠKA CHOMISTEK

„K módě jsem se dostala tak nějak přirozeně. Jako malá jsem sledovala módní magazíny a přehlídky, prostě všechno, co bylo v 90. letech dostupné... Přirozeně se mnou se ta vášeň vyvíjela, později jsem se začala oblékat, nacházela jsem svůj styl tak, jak jsem se setkávala se zajímavými lidmi z různých odvětví,” říká Eliška, když se bavíme o její cestě do centra české módní scény. Kromě zajímavých lidí součastnosti ji především inspirují legendy 70. let. „Mike Jagger, princezna Diana, Bianca Jagger… Tyhle lidi momentálně nemají konkurenci, udávali trendy, které jsou jednoduše timeless,” říká o svých ikonách.

Nejzákladnější kousek je podle ní sako. Za nejdůležitější součást svého šatníku považuje kvalitní boty. Udržitelnost bere jako samozřejmost, nikoli jako trend posledních dnů. Oblečení nakupuje podle několika kritérií tak, aby ji vydrželo několik sezón. „Jedny šaty mám už 6 sezon, moc často si nekupuji nové oblečení.  Okoukané kousky vždy nakombinuji s doplňkami, aby měl outfit zase úplně jiný ráz.” 

Ve volném čase je ráda jakkoli kreativní. Umění tvoří důležitou součást jejího života a galerie jsou jejím druhým domovem. „Móda mě baví, ale je to pro mě už částečně součást práce, takže si hledám i jiné aktivity. Teď se chci znovu vrátit k hudbě - konkrétně k houslím, na které jsem jako malá hrála. Začínám také chodit na hodiny kresby. Hudba, umění a móda jsou lifestyle, který tu teď v Praze žiju,” říká Eliška o svých aktivitách. Kdyby vás zajímali její oblíbení umělci, jsou jimi Jackson Pollock, Pablo Piccaso a Le Corbusier - ikoničtšjčí trio si nemohla vybrat!

Eliška si vybrala šedou croco Aliciju. „Líbí se mi na ní především croco potisk, mám hrozně ráda zvířecí motivy. Také se mi zrovna tahle kabelka hodí ke všemu co nosím, umím si jí představit v kombinaci se všemi svými looky! Baví mě její tvar a barva - žádnou kabelku v takové barvě nemám.”


Celý Eliščin lookbook naleznete na webu https://lorooro.cz/eliska-chomistekova 

Elišku můžete také sledovat na sociálních sítích, kde vás bude denně zásobovat velkou dávkou inspirace https://www.instagram.com/eliskachomistek/       

autor: Adela Šponerová

photo: Ivan Kašša

Proč právě my
Navrženo v Česku
Tradičně vyrobeno v Itálii
Jedinečnost a osobní přístup
Nadčasovost barev a tvarů