Jazyk
Měna
0
Silvia Haupt Kozoňová
Silvia Haupt Kozoňová

Když byla teenager, nosila skate oblečení a snila o životě za hranicemi. O pár let později a několik ups & downs dál už zakládala v Praze web s názvem Fashion MAP,který se zaměřoval na lokální scénu a udržitelnou módu – a to dávno předtím, než začala být nálepka „sustainable“v kurzu! Ještě o něco později otevírala přímo v Chicagu showroom, ve kterém chtěla představovat české a středoevropské návrháře světu. 

Silvia Haupt Kozoňová se po několika letech konečně usadila v Praze, má zde svou PR agenturu, se kterou zastupuje světové značky pro český trh a také funguje jako Creative Brand Manager pro lifestylové magazíny. Asi už chápete, proč jsme si Silvu tak moc přáli zařadit mezi naše Loro Oro Girls!   

Přečtěte si krátký rozhovor, který jsme se Silvou pořídily během focení podzimního lookbooku. Můžete se inspirovat Silvinými outfity, které doplnila o naše kabelky.


Za svůj život si stihla nasbírat opravdu mnoho zkušenosti z nejrůznějších pracovních pozic, tvá práce se ale vždy točila kolem módy. Na čem pracuješ teď? 

Momentálně pracuji jako Creative Brand & Project Manager pro lifestylové portfolio, které zahrnuje magazíny jako třeba Harpers Bazaar, Cosmopolitan, Esquire… K tomu se ještě věnuji PR – mám své stále klienty, ale nikdy se nebráním ani novým projektům. 

Jaký je tvůj vztah k módě?

Můj vztah k módě je opravdu zajímavý, protože jsem nikdy nebyla člověk, který by módu nějak adoroval. Nikdy jsem nebyla obsessed značkami, drahým nebo značkovým oblečením, vždy mě spíše bavila ta kreativita a fakt, že si člověk může skrze módu vytvořit sám sebe. Zároveň jsem vždy brala oděv jako takové své brnění, které mě ochraňuje, to když jsem byla teenager. Baví mě, že mi móda pomáhá spoluvytvářet mou osobu, to je to, co mě na ní baví nejvíc! A i když se pohybuji v této branži opravdu dlouho, vím že ze mě nikdy módní maniak nebude...


Co tě inspiruje a ovlivňuje?

Nejvíce mě ovlivňují moje kamarádky, které mají skvělé vizuální cítění. Mám pocit, že světové trendy, styl lidí, které sleduji na Instagramu a vkus mých kamarádek, jsou takové příchutě, které můžu ochutnávat a zkoušet na sebe, abych pak mohla zjistit, zda ten konkrétní styl sedí osobě, kterou chci být. Můj vkus se mění podle životních období, proto ho nemůžu ani definovat několika slovy, stejně tak jako zdroj mojí inspirace.

Silvia Haupt Kozoňová
Silvia Haupt Kozoňová

Co je u tebe prioritní při výběru oblečení? 

Dřív jsem si na sebe dala klidně boty, které mi byly malé a trpěla jsem pak celý večer... Teď už to mám naštěstí jinak! Podle mě se dá vše nakombinovat tak, aby to bylo estetické, super cool, ale zároveň, aby se v tom člověk cítil dobře. Já chci prostě všechno! 


Jak přistupuješ k udržitelnosti?

Myslím si, že je ještě strašně moc věcí, které bych mohla dělat lépe, ale našla jsem si takový svůj balanc, který je dlouhodobě udržitelný. V minulosti jsem měla období, kdy jsem chtěla vysloveně kupovat jen certifikované brandy, lpěla jsem na tom, aby měly nulovou karbonovou stopu a nebo nepoužívaly kůži. Dnes si třeba naopak myslím, že kůže je lepší a i udržitelnější něž koženka. Momentálně se tedy řídím tím,  že i z finančního hlediska je lepší kupovat věci vyšší kvality, které vydrží déle. Moje pravidlo je, že si nekupuji nic, čím se nejsem naprosto jistá.

Máš nějaká životní cíl, kterého si ještě nedosáhla?

Vždycky jsem měla pocit, že se musím vypracovat, abych nezklamala svoje já, které se chtělo za každou cenu dostat do velkého světa... Teď jsem se sebou konečně spokojená, co se týče kariéry. V poslední době si nejvíce uvědomuji, že když člověk nemá milované kolem sebe, tak je jedno kde je, co dělá a kolik peněz vydělává, protože když to nemáš s kým sdílet, ztrácí vše svou cenu. To je přesně takový ten bullshit, kterému byt se jako teenager hrozně smála, ale koneckonců je to pravda - láska je prostě evergreen!   


Vybrala sis Aliciu v šedé barvě. Co se ti na ní líbí?

Moc se mi líbí její jednoduchý, klasický tvar. Oblíbila jsem si také matný finiš a užívám si i svou osobní personalizaci!


autor: Adela Šponerová

photo: Ivan Kašša

Proč právě my
Navrženo v Česku
Tradičně vyrobeno v Itálii
Jedinečnost a osobní přístup
Nadčasovost barev a tvarů